18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

18 Aralik Uluslararasi Göçmenler Günü, Şanlıurfa İl Göç Idaresi Genel Müdürlügü tarafindan gerçeklestirilen etkinliklerle kutlandi.

Şanlıurfa GAP Tarımsal Eğitim Merkezinde gerçeklestirilen etkinlikte, program ve resim sergisi düzenlendi. Programa Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK'ün yani sira çesitli kamu kurumlarinin yöneticileri, ''düzenli göçmen, sartli mülteci ve siginmaci” konumundaki her yas grubundan göçmenler ile göç ve göçmenlikle ilgili ulusal, uluslararasi resmi kuruluslarin ve sivil toplum kuruluslarinin temsilcileri katildi.

Programın düzenlendiği yerin dış mekanında İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün stantları ayrıca ulusal ve uluslarası sivil toplum kuruluşlarının stantlarıda yer almıştır.Türk Kızılayına ait Mobil Çocuk Dostu Alan Tırı program alanında bulunmuş ve faaliyet göstermiştir. Vali İzzettin KÜÇÜK ve Il Göç Müdür V. Ensar ŞENER ve beraberindekilerin stantları ziyaret etmesinin ardından resim sergisi gezilmiş, program Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tanıtım filmiyle başlamış, şiir dinletisi, folklor gösterisi, ilahi korosunun ilahi seslendirmesiyle devam etmiştir. İl Göç İdaresi Müdür Vekili, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Şanlıurfa Valisinin konuşmalarını yapmasından sonra program sona ermiştir.

Göçmenlerin yasamlari ve sorunlari konusunda bir farkindalik olusturma amaciyla uluslararasi düzeyde çesitli etkinliklere sahne olan bu özel gün, Şanlıurfa İl Göç Idaresi Müdürlügünce resmi olarak ilk kez kutlandi.
Kayıt: 21.12.2015
Güncelleme:5.1.2016
Paylaş


WS05