İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI CEYLANPINAR ÇALIŞMA GRUP BAŞKANLIĞI TÖRENLE AÇILDI

Ceylanpınar İlçemizde İl Göç İdaresi Müdürlüğü Çalışma Grup Başkanlığı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İlimizin Ceylanpınar ilçesinde Müdürlüğümüze bağlı Çalışma Grup Başkanlığı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Ceylanpınar Sosyal Hizmetler binası içerisinde hizmet verecek olan İl Göç İdaresi Müdürlüğü Çalışma Grup Başkanlığında yabancı uyruklu vatandaşların yeni kayıt, kimlik çıkarma, evlilik işlemleri, yurt içi yol izni ve yurt dışı çıkış izni gibi işlemleri yapılacak.

Açılış törenine Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın yanı sıra, Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


İl Göç İdaresi Müdürü Hakan Ergün yaptığı konuşmada ‘’ Şanlıurfa İl Göç İdaresi olarak yaklaşık 465 bin Suriyeli kardeşimize hizmet vermekteyiz. Ancak Şanlıurfa’nın geniş bir araziye yayılması sebebiyle uzak ilçelerde yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz hizmet almakta sıkıntı çekmekteydi. Sayın Valimizin liderliğinde Ceylanpınar, Akçakale ve Suruç ilçelerine grup başkanlığı açılması için gerekli izinleri aldık. Ceylanpınar’da açmış olduğumuz grup başkanlığı aynı zamanda Viranşehir ilçemizde yaşayan kardeşlerimize de hizmet verecektir. Daha önce TİGEM ‘in girişinde olan önkayıt bürosu grup başkanlığımızla birleştirilmiş olup önkayıt işlemi de burada gerçekleşecektir.’’ dedi. Ayrıca Ergün; Ceylanpınar, Akçakale ve Suruç ilçelerinde açılacak olan çalışma grup başkanlıklarımız için vermiş olduğu izin ve desteklerinden dolayı Genel Müdürümüz Atilla Toros ‘a şükranlarını iletti.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna burada yaptığı konuşmada, “Bu çalışma ofisiyle birlikte Suriyeli kardeşlerimizin, misafirlerimizin, iş ve işlemleri çok daha hızlı, kaliteli ve verimli yapılacaktır” dedi.

Vali Tuna konuşmasını şöyle sürdürdü: “Suriyeliler bizim kardeşimiz, inancımız gereği biz kardeşiz kardeşlik hukukun gereğini yapmaya çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Şanlıurfa olarak biz bu kardeşlerimize gerekenin zirvesini yapıyoruz. 500 bin civarındaki misafirimizi 5-6 yıldır burada evimizde misafir ediyoruz, ekmeğimizi paylaşıyoruz. Onlara ensar ruhuyla yardımcı olmaya çalışıyoruz. İnşallah bunun mükâfatını öteki dünyada zaten göreceğiz ama inşallah bu dünya da Allah bize gösterecektir ve gösteriyor. Başımıza gelebilecek her türlü musibetlerden, belalardan bizi muhafaza ederek bize yardım ediyor. Hemen yanı başımızda biliyorsunuz savaş var, kan, gözyaşı var, acılar ve zulümler var ama biliyorsunuz devletimizin sınırları içerisinde biz huzur, barış ve güvenlik içerisinde yaşıyoruz. Bu tamamen bizim birbirimizi sevmemize, birbirimize destek olmamıza, yardımlaşmamıza bağlıdır. Bunu yapamazsak o zaman bizde aynı akıbete uğrarız Allah korusun”

Öte yandan Ceylanpınar’da hizmete açılan İl Göç İdaresi Müdürlüğü Çalışma Grup Başkanlığının iş ve işlemlerini merkeze gelerek yapmaya çalışan birçok yabancı uyruklu vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında önemli bir adım olduğu da ifade edildi.

 

 
Kayıt: 29.5.2017
Güncelleme:30.5.2017
Paylaş


WS05