Hizmet Birimleri

Yabancilar Çalisma Grup Baskanligi
Ulusal ve uluslararasi mevzuat hükümleri çerçevesinde yabancilarin ikamet izni islemlerini yapmak, yabancilarin ikamet izni basvurularini degerlendirmek, ikamet izinleri arasinda geçis islemlerini yapmak, ikamet izinlerinin iptali veya reddi ya da uzatilmamasi durumlarini degerlendirmek, vatansiz kisilerin tespit islemlerini yapmak ve bunlarin ikamet islemlerini takip etmek. Türk ve Akraba Topluluklari mensubu yabancilarin is ve islemlerini yapmak. Kanunun sinir disi etme ve Türkiye’ye giris yasagi islemlerini yürütmek, hakkinda sinir disi etme karari alinan yabancinin idari gözetime alinmasi, geri gönderme merkezlerinde barindirilmasi ve sinir disi edilmesi süreçlerini yakindan takip etmek.

Uluslararasi Koruma Çalisma Grup Baskanligi
Uluslararasi korumaya ve geçici korumaya iliskin is ve islemleri yapmak..

 •Arastirma, Istatistik ve Projeler Çalisma Grup Baskanligi
Görev alaniyla ilgili veri ve belgeleri toplamak, bununla ilgili il istatistiklerini olusturmak. Yabancilarin toplumla karsilikli uyumlarini kolaylastirmak amaciyla sosyal kültürel faaliyetler planlamak ve yürütmek.

Yönetim ve Destek Hizmetleri Çalisma Grup Baskanligi
Il müdürlügünün bütçesini, stratejik plana ve yillik hedeflere göre hazirlamak ve faaliyetlerinin bunlara uygunlugunu izlemek ve degerlendirmek, bütçe kesin hesabi ve mali istatistikleri hazirlamak, temizlik, güvenlik, su, aydinlatma, isitma, onarim, tasima ve benzeri hizmetleri yürütmek.

Kayıt: 2.11.2015
Güncelleme:28.11.2015
Paylaş
WS05